18 vjeçari Roni Klisurica transferohet te skuadra Holandeze Fortuna Sittard

Talenti 18 vjecar nga Vushtrria, Roni Klisurica, ka nënshkruar marrëveshje me ekipin holandez Fortuna Sittard, e cila garon në Eredivise (Superliga e Holandës).

Mesfushori Roni Klisurica luan për reprezentacionin e Luksenburgut U21, dhe në sezonin e kaluar ka qenë futbollist i klubit holandez Roda JC.

Menaxheri i tij, Shukri Asllani, shpreson që një ditë ta shoh Ronin tek vesh fanellen e Kosovës U21 dhe se do të ndihmoj atë  të marr një ftesë nga selektori i Kosovës.