Albin Kurti dhe Vjosa Osmani merren vesh që të bashkëqeverisin

Lëvizja Vetëvendosje dhe LDK-ja janë dakorduar që të qeverisin bashkë.

Këtë e kanë konfirmuar kryetari i Vetëvendosjes Albin Kurti – partia e cila deri në rezultatet e tanishme zyrtare del të jetë fituese e zgjedhjeve të 6 tetorit – dhe kandidatja e LDK-së për kryeministre Vjosa Osmani.