Albin Kurti emëron këtë zëvendësministër në Ministrinë e Zhvillimit Rajonal

Kreu i ekzekutivit, Albin Kurti e ka emëruar Almir Velijin zëvendësministër të Ministrisë së Zhvillimit Rajonal.


Lajmin e ka bërë të ditur vetë Veliji përmes një postimi në facebook, shkruan Reporteri.net.

Ai po ashtu vjen nga komuniteti boshnjak.

Postimi i plotë i tij:

Sot pranova detyrën e zv.Ministrit ne Ministrin e Zhvillimit Rajonal e falenderojë z.Albin Kurtin, Kryeministrin e Republikës së Kosvës per besimin që ma ka dhene.

Me këtë rast zotohem se detyrën që mora do ta kryej me përkushtim, vullnet dhe guxim, duke garantuar angazhim maksimal sidomos për komunitetin #Boshnjak.

Për t’i përmbushur objektivat tona si komunitet, e që janë edhe pritjet tuaja, do ta shfrytëzoj përvojën time institucionale në mënyrë që ta arrijm më të mirën për vendin tonë dhe për komunitetin.

Nga sot ju përfaqesoj juve.

Me #krenari dhe me shumë #sinqeritetMe #përkushtim dhe me #nder, Me #dashuri dhe me #zemer, Falenderim i veqant shkonë për Kryetaren tonë të partisë SDU Duda Balje,deputete që ma ka dhëne besim për këte pozit,dhe gjithe antareve të Kryesise së partise SDU-Bashkimsocijal Demokrat #deputete