Albin Kurti takohet me Rasim Demirin

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është takuar me kryetarin e koalicionit VAKAT, Rasim Demiri, i cili në zgjedhjet e fundit, i ka fituar 2 ulëse në Kuvendin e Kosovës, shkruan Tv Prizreni.

Rasim Demir aktualisht është ministër në detyrë i Zhvillimit Rajonal,

Në një postim në   facebook, Albin Kurti tha se me Demirin, i kemi uruar suksese njëri-tjetrit, dhe kanë biseduar për gjendjen e komunitetit boshnjak.