Ambasadori i Kosovës në Portugali ka marrë pjesë në Kampionatin e Xhudos, atje ku edhe triumfoi Kosova

Ambasadori i Republikës së Kosovës në Portugali, Ylber Kryeziu, ka ndarë fotografi nga përkrahja  ë Ekipit Olimpik të Xhudos. Ai ka thënë se ka njohur për herë të parë edhe Distria Krasniqin e cila triufoi në këtë garë.

”U njoha për herë të parë edhe me kampionen e re europiane, Distria Krasniqin, për nder të së cilës u intonua sot hymni dhe u ngrit flamuri i Kosovës”, ka shkruar Kryeziu. /LAJME365

Postimi i plotë:

Në përkrahje të Ekipit Olimpik të Xhudos, në krye me trajnerin më të suksesshëm që kemi njohur Driton Kukaj, kalova ditën në Altice Arena të Lisbonës, ku po zhvillohet Kampionati Europian i Xhudos 2021. U njoha për herë të parë edhe me kampionen e re europiane, Distria Krasniqin, për nder të së cilës u intonua sot hymni dhe u ngrit flamuri i Kosovës.
Takova gjithashtu Presidentin e Federatës Portugeze z. Jorge Fernandes dhe Presidentin e Federatës Europiane të Xhudos z. Sergey Soloveychik, të cilët i falenderova në emër të Ambasadës së Republikës së Kosovës në Portugali.
May be an image of text that says 'Judo BLOCOS DA DIA DE DE ipgj FINAIS 16H00 ABERTURA COMPETIÇÃO LISBOA 10H00 ABRIL Lisboa 0 Judo Federação da BLOCOS DIA Presidente FINAIS DE FPJ 16H00 ABRIL Jorge Fernandes que se irá realizar estar de presente 16 de abril, República de no da Judo Altice Europa Kosovo, tem Arena de honra em Judo convidar CONVITE EL1-18.2021PORTUGAL EUROPEANSS 1262 Lisboa Kryeziu, de endereço .Ex.aatèao Agradecemos BLOCOSD DE email secretaria@fpj.pt dia aconfirmação FINAIS -16H00 presença DIA 18 DE 10H00 ABRIL'