Ambasadori amerikan shkon në selinë e LDK-së

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka arritur te zyrat e LDK-së.

Ende nuk dihet arsyeja e kësaj vizite si dhe me kë do të takohet.

Duhet theksuar se dje(e hënë), është votuar qeveria e re me kryeministër Albin Kurti, ndërsa nuk dihet ende se kur do të mbahet seanca për ta votuar presidentin e Kosovës.