Arrestohen 10 persona për bixhoz dhe skema piramidale në Pejë

Afër 10 persona janë kapur mbrëmë në Pejë, të cilët po organizonin bixhoz ilegal dhe skema piramidale.

Sipas njoftimit, Policia e Pejës ka arritur që në flagrancë të arrestoj kanë arrestuar shtatë të dyshuar, për në Stacionin Policor.

Krahas tê arrestuarve, hetuesit kanë intervistuar shtatë të dyshuarit dhe po ashtu, në cilësi të dëshmitarëve ka intervistuar edhe tre persona tjerë.

Lidhur me këtë rast një i dyshuar është dërguar në mbajtje, kurse ndaj të tjerëve do të vazhdohet procedurë e rregullt.