Atdhe Nuhiu do të luajë nga minuta e parë në ndeshjen kundër Çekisë

Kosova do të luaj sonte kundër Çekisë, mirëpo me disa mungesa mjaftë serioze siç është Vedat Muriqi.

Mirëpo sipas burimeve të IndeksOnline sonte në formacionin e parë të Kosovës do të jetë Atdhe Nuhiu.

Nuhiu do të jetë shpresa e Kosovës për lojën në ajër për shkak që është i gjatë me trup.

Kosova në ndeshjen e sotme shpreson që të arrijë fitore dhe të kualifikohet në Euro 2020.