Basha-Ramës: Shqipëria nuk do digjet dhe opozita nuk trembet

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha përmes një postimi në Facebook ka thënë se Edi Rama nuk do të ketë mundësi asnjëherë të tremb opozitën.ipas tij, muajt e fundit, Kryeministri Rama ka ndaluar dhe arrestuar qindra qytetarë opozitarë.

 “Ka javë që bredh nëpër Shqipëri duke ngjallur panik e duke kërcënuar sa me djegie të vendit dhe sa me burgosje të të gjithë opozitës. Kam një lajm të keq për të: Shqipëria nuk do digjet dhe opozita nuk trembet. Këto muaj e fundit Rama ka ndaluar dhe arrestuar qindra qytetarë dhe opozitarë, së fundi drejtuesit e PD së Elbasanit dhe Librazhdit, dhe të gjithë e kanë parë se askush nuk trembet nga kërcënimet dhe veprimet e tij perverse”, ka thënë ai.

Sipas tij, Rama është duke ecur tani më nën mbrojtjen e qindra forcave policore, sikur të jetë duke ecur përmes një territori armik e jo të vendit të tij. Për çka, siç tha ai, fundi i Ramës është i pashmangshëm.

“Ai e di këtë, prandaj është shpërfytyruar dhe po bën atë që bëjnë kriminelët kur rrethohen: po kërcënon se do të shpërthejë bombën e do t’i hedhë të gjithë në erë. Dua t’u them të gjithë bashkëqytetarëve të mi se duhet të jenë të sigurt, asgjë e keqe nuk do të ndodhë: Edi Rama do të ikë dhe të vetmit që do të marrë me vete do të jenë mercenarët e tij të korruptuar dhe të lidhur me krimin”, ka thënë Basha.