Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte pikërisht sulmuesi polak, Lewandowski, i cili pas dy golave dhe dy asistime u vlerësua me notë maksimale 10.

Në anën tjetër, lojtari më notën më të ulët të ndeshjes ishte portieri i Bluve, Willy Caballero që u notua me 4.7.

Bayern Munich:

Chelsea:

/Telegrafi/