Vendi që nga java e kaluar është duke u përballur me reshje shiu dhe bore, ku si pasojë disa pjesë të Kosovës janë vërshuar.

Gjendje më e rëndë raportohet komunën e Fushë Kosovës.

Qytetarët kanë dërguar në adresë të Telegrafit fotografi dhe video ku shihen bodrumet dhe veturat nën ujë. /Telegrafi/