Buzhala, burrit të Vjosa Osmanit: Mshele at gojë, fmijaq

Gazetari Berat Buzhala ka komentuar figurat kryesore të politikës kosovare nëpër vite.

Buzhala duke komentuar figurën e presidentes Vjosa Osmani ka përmendur edhe bashkëshortin e saj, Prindron Sadriut i cili sipas tij po dëmton figura e saj, shkruan Insajderi.

Buzhala ka thënë se Sadriu del dhe flet pa asnjë kuptim mundohet me kanë si një gjysmë president.

“Mshele at goje fmijaq, del aty flet palidhjen, kështu e dëmton edhe Osmanin”, ka thënë Buzhala në Rubikon.