Caktohet gjyqtari për ndeshjen Spanjë – Kosovë

Kosova më 31 mars do të jetë mysafire e Spanjës në ndeshjen e vlefshme për kualifikimin për në Kupën e Botës “Katar 2022”, shkruan Insporti.

Tashmë është caktuar se, gjyqtari danez, Jakob Khelet do ta ndaj drejtësinë në ndeshjen mes Spanjës dhe Kosovës, që zhvillohet të mërkurën në kuadër të Kualifikimeve për Kupë të Botës.

Në 19 ndeshje të këtij sezoni, Khelet ka dhënë 75 kartonë të verdhë dhe ka akorduar 7 penalti.

Tags: , , , ,