Challandes me emra të rinj për Kosovën

Kosova ndaj Malit të Zi dhe Bullgarisë në ndeshjet kualifikuese për EURO 2020 që luhen gjatë qershorit, ka ftuar emra të rinj në reprezentacion.

Florent Hadërgjonaj i Huddersfieldit, pastaj Ibrahim Dresheviq i Heerenveenit, Ylldren Ibrahimaj i Vikingut – janë emra plotësisht të rinj që janë ftuar për herë të parë në reprezentacion.

ORARI, NDESHJET dhe TABELA DREJT EURO 2020

Përveç tjerash, ajo që vlen të përmendet është rikthimi i Anel Rashkajt, që s’është ftuar moti te Kosova.

Kurse janë rikthyer Idriz Voca e Shkëlqim Demhasaj.

PORTIERË: Samir Ujkani (Çarkur Rizespor), Arijanet Muriç (Manchester City), Visar Bekaj (Prishtinë).

MBROJTËS: Amir Rahmani (Dinamo Zagreb), Fidan Aliti (Kalmar), Mërgim Vojvoda (Royal Excel Mouscron), Florent Hadërgjonaj (Huddesfield Town), Benjamin Kololli (Zurich), Leart Paqarada (Sandhausen), Ibrahim Dresheviq (Heereveen), Mirlind Kryeziu (Zurich).

MESFUSHORË dhe SULMUES: Herilind Shala (Valerenga), Idriz Voca (Luzern), Anel Rashkaj (Eskilstuna), Besar Halimi (Brondby), Ylldren Ibrahimaj (Viking), Bersant Celina (Swansea), Florent Hasani (Diosgyori), Edon Zhegrova (Basel), Elbasan Rashani (Odd BK), Arbër Zeneli (Reims), Milot Rashica (Werder Bremen), Vedat Muriqi (Çarkur Rizespor), Atdhe Nuhiu (Sheffield Wednesday), Shkëlqim Demhasaj (Luzern). (nga TopSporti.com)