Një harkim të Willian në zonë e priti Ross Barkley, i cili goditi me të parën për ta dërguar topin në rrjetë (63’).

Nikoqirët u përpoqën në vazhdim që t’i ndryshonin gjërat dhe rrezikuan përmes Caglar Soyuncu, por pa sukses.

Falë këtij triumfi, Chelsea e ka siguruar kualifikimin në gjysmëfinale të Kupës FA. /Telegrafi/