Covid shënon një tjetër viktimë, ndërron jetë mjeku në Shqipëri

Mjeku pneumolog Anibal Byberaj ka ndërruar jetë si pasojë e COVID-19.

Byberaj nuk ka mundur dot të fitojë betejën e tij me virusin.

Ai u paraqit tek ish-Sanatoriumi në gjendje të rëndë shëndetësore, por ndërroi jetë mbrëmjen e djeshme.

Byberaj është i mjeku i tretë që ndërron jetë si pasojë e covid, pas Hysni Shkjaut dhe Arjan Pushit.

Vijon…