Dalin rezulltatet e 4.413 testimeve për COVID-19

”Numri total i rasteve pozitive është 97.996 raste nga 475.417 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.988 raste të vdekjes.”, thuhet në njoftimin e IKSHPK-së, përcjlell Lajme365.
”Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 503 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 82.064 raste, kurse numri i rasteve aktive është 13.944.”,thuhet në njoftim./lajme365.com