Dalin rezultatet e 457 mostrave për COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se sot janë konfirmuar 83 raste pozitive me COVID-19.

“Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 457 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren.
Me SARS-CoV-2, janë konfirmuar 83 raste.”, thuhet në njoftim./lajme365.com

Nga këto komuna janë 83 rastet e fundit me COVID-19