Detaje nga shpërthimi në Ferizaj

Një shpërthim ka ndodhur në një qendër tregtare në Ferizaj  kurjanë lënduar 31 persona ndërsa shtatë persona janë në gjendje më të rëndë dhe janë dërguar në QKUK.

Në këtë shpërthim janë të përfshira disa lokale dhe disa vetura.

Lajmin për KALLXO.com e ka konfirmuar Qazim Reka, Major në rajonin e Ferizajt.

Shpërthim në një qendër tregtare në Ferizaj (FOTO)