Driton Kuka flet për sukseset e xhudisteve: E vështirë të përsëritet ajo që ndodhi në Tokio

Driton Kuka ka reaguar me anë të një postimi në Facebook për suksesin e arritur të xhudisteve kosovare në Kampionatin Botëror të Xhudos të mbajtur në Japoni

Kosova arriti që t’i fitojë 3 medalje të bronzta dhe kështu u radhit në top pesë shtetet që fituan më së shumti medalje, shkruan Reporteri.net

Ky është postimi i Driton Kukës:

“147 shtete pjesëmarrêse në Kampionatin Botëror në Tokio që përfundoi sot!

“Një statistikë interesante me numër të medaljeve gjithsejt tri të fituara Kosova është në Top 5 ekipet e kësaj gare!

“Në njē Sport Olimpik një rezultat të tillë do të jetë vështirë të përsëritet ndonjëherë.

Japonia 15 medalje

Franca. 5 medalje

Holanda 4 medalje

Rusia 3 medalje

Kosova 3 medalje

E kështu me radhë 142 shtetet tjera 🇽🇰🇦🇱💪

Foto e huazuar nga Ambasada Franceze që uroj suksesin tonë!”.