E mrekullueshmja Lorianë, ia siguron Kosovës medaljen e tretë në Lojërat Evropiane

Loriana Kukaj ka arritur që t’ia sigurojë Kosovës medaljen e tretë në Lojërat Evropiane që po mbahen në Minsk të Bjellorusisë.


Xhudistja kosovare mposhti gjermanen Luise Malzahn dhe kështu fiton medaljen e bronztë në këto lojëra.

Edhe pse ishte në disavantazh në fund, Loriana riktheu çdo gjë në favor të saj dhe fitoi ndeshjen me Ippon.

Pas të artës së Majlinda Kelmendit dhe të argjendtës së Nora Gjakovës, Kuka ia ka sjellë Kosovës një medalje të bronztë.