Ekskluzive: Ky pritet të jetë kandidati i LVV-së për Kryeministër

Sipas burimeve të gazetës Newborn, Glauk Konjufca do të jetë kandidat për Kryeministër në zgjedhjet e ardhshme nga radhët e Vetëvendosjes.

Kjo përzgjedhje është bërë pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese, që Albin Kurtit e Albulena Haxhiut nuk i jepët e drejta të kandidojnë në zgjedhjet e shkurtit.

Sipas burimeve tjera thuhet se ky vendim është marrë nga kryesia e Levizjës Vetëvendosje dhe shumë shpejt do të konfirmohet nga vetë ata./gazetanewborn