FC Ferizaj bojkoton ndeshjen ndaj Kikës, klubi kërkon llogari nga aksionarët dhe komuna

Ndeshja mes Ferizajt dhe Kikës e paraparë të zhvillohej sot në kuadër të Ligës së Parë në futboll nuk do të luhet.

Kjo po ndodh për shkak se lojtarët kanë bojkotuar ndeshjen nga kriza që e ka kapluar klubin.

“Çka po ndodhe me klubin tonë ku janë aksionaret ku është kryetari i komunes?” – thuhej ndër tjera në postimin e FC Ferizaj.