Fitore historike

Kosova sonte shënoi fitore historike ndaj Bullgarisë me rezultat 3-2.

Në një ndeshje dramatike, Kombëtarja e Kosovës në kryeqytetin bullgar Sofie, e mundi Bullgarinë me golat e Rashicës, Muriqit dhe Rashanit.

Ndeshje u zhvillua në kuadër të eliminatoreve për EURO 2020.