Formacioni zyrtar i Kosovës ndaj Greqisë: Giresse me një ndryshim në renditje

Kombëtarja e Greqisë dhe ajo e Kosovës kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen e vlefshme në Ligën e Kombeve.

Stadiumi “Panthessaliko” në Volos është vendtakimi i dy reprezentacioneve që synojnë vendin e parë në grupin 2 të Ligës C në Ligën e Kombeve, shkruan Demokracia.com.

Kur kanë mbetur më shumë se një orë deri në fillimin e takimit, dy përzgjedhësit kanë vendosur për 11-shet startuese.

Përzgjedhësi i “Dardanëve”, Alain Giresse ka vendosur të luajë me renditjen 4-4-2 ku sulmit tonë i prinë Rashica e Muriqi.

FORMACIONET ZYRTARE:

GREQIA:

KOSOVA: Muriq, Rrahmani, Kryeziu, Aliti, Domgjoni, Rrudhani, V.Berisha, Muslija, Bytyqi, Rashica, Muriqi./Demokracia.com/