Ganimete Musliu e krahason Vjosa Osmani me Ana Bernabiçin

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu është e radhës në reagimin e saj ndaj deklaratave që ka bërë ushtruesja e detyrës së Presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani për mediumin prestigjioz britanik BBC, transmeton IndeksOnline.

Osmani në një intervistë për BBC-në, ka thënë ndër të tjera se Kosova është vend i zhytur në krim dhe në korrupsion.

“Kosova është vend i korruptuar dhe zhytur në krim”  është e pritshme dhe e kuptueshme të degjohej nga Ana Brnabic (Kryeministre e Serbisë), por të thuhet në BBC nga pretendentja për presidente të Kosovës, përveç që është marre përbën edhe skandal”, ka shkruar Musliu në Facebook.