Gruaja e Valon Behramit, Lara triumfon në Kampionatin Botëror ‘Super-G’

Vrapuesja zvicerane e skive alpine Lara Gut-Behrami, siguroi fitoren e saj të dytë radhazi në Kupën e Botës Super G në Crans Montana me një performancë dominuese në shpatet e Mont Lachaux.
Gut-Behrami, i cili kaloi bashkëlojtarën Corinne Suter për të kryesuar renditjen, tani ka 14 fitore Super G dhe qëndron e katërta në listën e të gjitha kohërave të grave të udhëhequr nga Lindsey Vonn.
29 vjeçarja ndryshe është e martuar më futbollistin shqiptar Valon Behrami dhe nga sezoni 2019 ka garuar duke e përdorur edhe mbiemrin Behrami.Shkruan Euronews/percjell lajme365.