Haradinaj kritikon qeverisjen e VV-së në Prizren

I pari i AAK’së, Ramush Haradinaj, ka komentuar fitoren e Lëvizjes Vetëvendosje në komunën e Podujevës. Thotë se AAK i ka votuesit e saj besnik dhe në zgjedhjet e ardhshme pretendojnë të dalin në mesin e partive të para.

Ish-kryeministri Haradinaj thotë se pavarësisht fitores së VV’së në Podujevë ka edhe qytetarë që nuk janë të kënaqur nga puna e VV’së. Këtu ai ka marrë shembullin e komunës së Prizrenit, e cila qeveriset nga Mytaher Haskuka.

“Lëvizja Vetëvendosje qeverisë në Prizren edhe janë të kënaqur qytetarët me këtë qeverisje të VV’së”, tha Haradinaj për OraNews.

“Ne qeverisim si Aleancë në shtatë komuna të Kosovës dhe matjet flasin se jemi mirë, pra që kanë besim qytetarët në ne”, theksoi ai.

“Aleanca në zgjedhjet që vijnë nuk hyn më vetëm sa për të marrë pjesë, por hyn më ndërtuar me i fitu zgjedhjet. Pra do të jemi një nga fitueset e zgjedhjeve që vijnë”, shtoi Haradinaj.