Haziri: Vikendin e qetë në Gjilan e prishi lajmi për patrullimin e xhandarmërisë serbe

Kryetari i komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri ka thënë se ishte një vikend me lajme të ‘qeta’ sa i përket përballjes me pandeminë COVID-19, por sipas tij këtë e prishi lajmi për patrullimin e xhandarëve serbë në Karaçevë.

Haziri në një postim në rrjetin social Facebook apeloi që të respektohen masat mbrojtëse, pasi coronavirusi nuk pyet çka e kush je.

Lexoni të plotë postimin e Hazirit:

“#Dita149. Një vikend me lajme të qeta nga Gjilani si përket përballjes me pandeminë #COVID-19. Por, patrullimi i xhandarëve serbë në Karaçevë, e prishi qetësinë. E kemi 1 të infektuar, 1 të shëruar, 577 të shëruar, 373 të shëruar, 183 raste aktive dhe 21 të vdekur. Mostra në pritje i kemi 99.

Apeloj që t’i respektoni masat mbrojtëse, maskat, distancën sociale dhe mbajtjen e higjienës kundër virusit të panjohur. Virusi nuk pyet çka e kush je. Të rrëzon për toke e të merr me vete nëse nuk ruhesh!”.