Ilir Deda tregon arsyet pse nuk shkon me Mimozën në Vetëvendosje

Deputeti Ilir Deda, ka treguar arsyet e tij se pse nuk do shkojë me Mimoza Kusari-Lilën në Vetëvendosje, që do të ishte një rikthim i tij në Vetëvendosje.

Deda përmes një postimi në Facebook ka thënë se modelimi i Albin Kurtit është pozitiv, dhe sikur t’i kishte këto qëndrime në vitin 2014 ndoshta VLAN-i do të ishte i suksesshëm.

Sipas tij sot, Lëvizja Vetëvendosje nuk është çfarë ishte, ndarja i e ka lënë boshllëk të madh.

Ky është postimi i plotë i Ilir Dedës: