Ilir Meta tallet keq me votimet e Edi Ramës: Duke shijuar këtë të dielë historike me diell dhe muzikë

Presidenti Ilir Meta, ka bërë një postim mjaft ironik, ndërkohë që në Shqipëri mbahen votime njëpartiake. Meta shfaqet në një foto me zëdhënësin e tij, Tedi Blushi, duke marrë rreze dielli. Presidenti e quan këtë ditë “historike plotë diell dhe muzikë”.

Votime të tilla njëpartiake dhe të shoqëruara me valle dhe këngë, ka patur për shumë vite në Shqipëri, nën regjimin e Enver Hoxhës dhe duket se postim i Presidentit Meta, është një paralelizim i asaj periudhe.

Të dashur miq!  Sot me Blushin tim duke shijuar këtë të dielë historike plot diell dhe muzikë“, shkruan Meta.