Imri Ahmeti pas votimit të Vjosa Osmanit: Shtetformimi është rrugëtim, jo destinacion

Sekretari i Lidhjes Demorkatike të Kosovës, Imri Ahmeti e ka uruar Vjosa Osmanin pasi që e njëjta u votua në krye të institucionit më të lartë në vend.

Në një shkrim në Facebook, Ahmeti ka thënë se shtetformimi është rrugëtim e jo destinacion.

“Kosova sot frymon e plotësuar me formimin e të gjitha Institucioneve dhe uroj që të frymoj edhe përgjegjësia institucionale ndaj interesave qytetarë. Ndërtimi institucioneve është detyrë e çdo qytetari, partie po se po.  Mbi të gjitha është Republika jonë”, ka shkruar ai./GazetaExpress/