Infektohen me COVID-19, Milazim Krasniqi dhe gruaja e tij shtrihen në spital

Profesori universitar Milazim Krasniqi ka bërë të ditur se bashkë me gruan e tij është shtri në QKUK për shkak të infektimit me koronavirus.

Krasniqi ka shkruar në Facebook se pas disa ditëve trajtimi në banesë nga Covid-19, bashkë me bashkëshorten është shtruar në spital.

“Te respektuar miq, pas disa dite trajtimi ne banese nga covid 19, sonte Edibja dhe une u shtruam ne spital. Po shpresojme ta kalojme me sukses kete sprove te rende. Ndihma qe mund te beni per ne eshte vetem duaja juaj, ne kete muaj te shenjte. Falemnderit!”, ka shkruar ai.