Italia regjistron 22 viktima dhe 174 raste në 24 orë

Gjatë 24 orëve të fundit, Italia shënoi 22 viktima si pasojë e COVID-19 ndërsa numri i rasteve është rritur me 174.

Numri total i viktimave ka shkuar në ,38 ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve në 240,310.

Ndërsa pacientë aktivë me Covid- 19 janë 16,681.

Të shëruar nga koronavirusi deri më sot janë 188,891.

Në struktura spitalore po kurohen 1,160 të sëmurë e 98 janë të shtruar në reparte të terapisë intensive.

Në 24 orët e fundit janë kryer 37,346 tampone.