Italia – Uellsi, këto janë formacionet zyrtare

Italia dhe Uellsi takohen në rrethin e tretë të Grupit A në kuadër të Euro 2020.

Ndeshja që fillon në ora 18:00, do të luhet në stadiumin Stadio Olimpico në Romë.

Për këtë sfidë, Azzurët nuk mund të llogarisin në Alessandro Florezin që është i lënduar, mirëpo tashmë ka siguruar kalimin në fazën e eliminimit direkt.

Në anën tjetër, Uellsi do t’i ketë të gjithë lojtarët në dispozicion dhe shpreson që të marrë fitore.

Formacioni startues i Italisë: Donnarumma, Verratti, Jorginho, Belotti, Pessina, Emerson, Chiesa, Bonucci, Bastoni, Toloi.

Formacioni startues i Uellsit: Ward, Guntes, Williams, Rodon, Allen, Ramsey, Bale, Roberts, Ampadu, Morrell, James. /Telegrafi/