Ja si do të rregullohet tregu në Ulpianë

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka bërë të ditur se është shpallur fituesi i konkursit për tregun e Ulpianës.

Image

Lajmin e ka bërë të ditur vetë i pari i kryeqytetit përmes një postimi në profilin e tij në rrjete sociale.

Tregu u Ulpianës në kryeqytet prej shumë vitesh është në gjendje të rëndë dhe me ndërhyrjet që pritet të realizohen në të pritet të marrë formën e një tregu modern.