”Këpuca e artë” nga publiku shkon për Cristiano Ronaldon

Cristiano Ronaldo ka fituar çmimin e edicionit të 18-të të “Këpuca e Artë”, duke mposhtur Lionel Messi, Robert Lewandowski dhe Mohamed Salah

Trofeu votohet nga një publik i gjerë nga një listë e përbërë prej 10 lojtarëve më të mirë në çdo vit.

Ylli i Juventusit, Ronaldo ka marrë më shumë vota se Messi, Lewandowski, shoku i tij i skuadrës, Giorgio Chiellini, Neymar, Sergio Ramos, Sergio Aguero, Gerard Pique, Salah dhe mesfushori i Interit Arturo Vidal.

Ishte një çmim i dyfishtë për Juventusin, pasi që presidenti Andrea Agnelli po ashtu fitoi çmimin “Prestigji i Këpucës së Artë”, një çmim që zgjidhet nga një komision i përbërë nga media ndërkombëtare.

Fituesit e “Këpucës së artë” do ta këtë edhe shputën e tyre në Promenadën e Kampionëve në Monako. /GazetaExpress/