Këta janë deputetët e rinj që do t’i zënë vendet e atyre që u bënë ministra

Gjatë deputetë që morën votat e qytetarëve për t’i përfaqësuar në Kuvendin e Kosovës, morën poste ministrore.

Në kabinetin që u votua pak më parë, Arben vitia, Faton peci, Liburn Aliu, Hajrullah Çeku, Xhelal Sveçla e Hekuran Murati, u bënë ministra.

Ata dhanë betimin bashkë me shefin e tyre, Albin Kurti, i cili do të jetë kryeministër.

E në vend të tyre, në Kuvendin e Kosovës do të futën gjashtë deputetë të rinjë, të cilët janë në radhë për nga numri i votave në listën e publikuar në faqën e KQZ-së.

Enver Haliti me 7492 vota, Mirsad Shkreta me 7370 vota, Gramoz Agusholli me 6740 vota, Alban Bajrami me 6631 vota, Jahja Kokaj me 6485 vota dhe Hydajet Hyseni me 6339 vota, do të jenë ligjvënësit e rinj të VV-së. /Insajderi.org