Këta janë Top 10 deputetët me rritjen dhe rënien e votave që nga vitit 2019 (FOTO)

Ismet  Kryeziu, drejtori i Institutit Demokratik të Kosovës (IDK), ka listuar 10 deputetët që kanë pësuar rënie dhe rënie të votave që nga vitit 2019.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, në mesin e deputetëve që kanë pësuar rritje në këto zgjedhje është Glauk Konjufca.

Ndërsa rënien më të madhe të votave krahasuar me zgjedhjet e vitit 2019 është lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj.

“̈” “̈” ̈ Në infografikën e mëposhtme gjeni deputetët me rritjen dhe ata me rënien më të madhe në vota krahasuar me zgjedhjet e vitit 2019”, ka shkruar Kryeziu.