Këto komuna të Kosovës nuk kanë asnjë rast aktiv me COVID-19

Numri i të shëruarave nga koronavirusi në Kosovë ka shënuar rritje.

18 qytete në vend nuk kanë asnjë rast me koronaviurs.

Kështu bëhet e ditur në të dhënat e Ministrisë së Shëndetësisë, shkruan Gazeta Infokus.

Dragashi, Novobërda, Klina, Hani i Elezit, Graçanica, Ranillug, Mitrovica e Veriut, Vita, Parteshi, Kllokoti, Mamusha, Zubin Potoku, Fushë Kosova, Shtërpca, Leposaviqi, Zveçani, Rahoveci, Shtimja, janë qytete të cilat nuk kanë asnjë të infektuar me koronavirus.

Ndërsa më së shumti raste me COVID-19 ka Mitrovica dhe Prizreni./Gazeta Infokus