Kosova pëson rënie në ranglistën e FIFA-s

Kombëtarja e Kosovës nuk e ka nisur aspak mirë rrugëtimin e saj për kualifikim në Kampionatin Botëror ‘Katar 2022’.

‘Dardanët’ pësuan humbje nga Suedia 3-0 dhe nga Spanja 3-1.

Pas këtyre dy humbjeve ‘verdhë e kaltërit’ kanë pësuar rënie në ranglistën e FIFA-s, për dy pozita.

Tani Kosova gjendet në vendin e 120, kurse para saj gjendet Afrika dhe Libia.

Me poshtë gjeni pozicionimin e ri të Kosovës./Gazeta inFokus/