Kryeziu: Pushteti i udhëhequr nga VV në Prizren ka degraduar, më vjen turp nga ajo që po u serviret qytetarëve

Drejtori Ekzekutiv i KDI-së, Ismet Kryeziu thotë se pushteti i VV-së në Prizren ka degraduar në krahasim me atë paraprak.

Ai thotë se shpesh i ka ardhur turp nga ajo që  u është servirur qytetarëve në këto katër vjet.

Kryeziu shton se Prizreni ka nevojë për vlera tjeta të qeverisjes.

Postimi i tij i plotë:

Ne Prizren, ne qeverisjen lokale perpos ndryshimit te njerzve, pushteti aktual i udhehequr nga VV-ja, ka degraduar krahasueshem me ate paraprak.

Shpesh here me vjen turp, nga ajo qe i eshte servuar qytetareve ne keto kater vite nga ky pushtet. Por, jo pse jam angazhuar per doreheqjen e Mujes dhe humbjen e PDK-se, sepse kishim nevoje per vlera tjera te qeverisjes.

Sot, Prizreni me shume se dje e shume me shume per neser ka nevoje per vlera tjera te qeverisjes.