Kurdisje në La Liga, monitorohet ndeshja

Një skandal për kurdisje ndeshjeje është raportuar në La Liga të Spanjës, ndërsa po monitorohet fitorja e Valencias në xhiron e fundit të La Ligas ndaj Real Valladolidit.

Me këtë fitore, Valencia siguroi kualifikimin në Ligë të Kampionëve!

Antena 3, ka pohuar se autoritetet spanjolle po monitorojnë këtë ndeshje të fituar me dy gola dallim prej Valencias, derisa Valladolid veçse kishte siguruar mbijetesën.

El Pais, gjithashtu ka bërë të ditur se janë arrestuar edhe 11 persona për kurdisje ndeshjesh, ku kanë qenë të lidhur vetëm futbollistët!!!

Nga emrat që po përfolen aktualisht janë Raul Bravo, Borja Fernandez, Carlos Aranda, Inigo Lopez, Agustin Lasaosa dhe Juan Carlos Lanuza. (nga TopSporti.com)