Kurti uron Vjosa Osmanin pasi u zgjodh Presidente e Kosovës

Kryeministri i Kosovës ka uruar Vjosa Osmanin pasi u zgjodh Presidente e Kosovës.

Përmes rrjetit social Twitter, përcjell LAJME365, Kurti ka falenderuar të gjithë deputetët që kanë votuar për zgjedhjen e Presidentit.

Postimi i plotë:

Unë falenderoj të gjithë deputetët që hodhën votën e tyre për të zgjedhur presidentin e ri.

Ne kemi përfunduar tani krijimin e institucioneve tona dhe hyjmë në një fushë të re të qëndrueshmërisë dhe prosperitetit për popullin e Kosovës.

Urime @VjosaOsmanimp për t’u zgjedhur president i Kosovës.