Lajçak takohet me zyrtarë të PDK-së

Lajcak po takohet me Hoxhajn në vazhdimin e takimeve me zyrtarë të partive politike në vend, në vizitën e parë që i njëjti e bëri pas zgjedhjeve të jashtëzakonshme të 14 shkurtit.

Paraprakisht Lajcak u takua edhe me liderin e LVV-së, Albin Kurtin, u.d e presidentit, Vjosa Osmanin dhe kryeministrin në detyrë, Avdullah Hotin.