Lajm i madh: Futbollisti i Kosovës mposht koronavirusin

Valdrin Mustafa e ka kaluar koronavirusin.

Reprezentuesi i ri kosovar pas disa ditësh qëndrim nën izolim bashkë me familjen e tij, duke i respektuar udhëzimet e mjekëve ne Gjermani, ka arritur ta kalojëe me sukses virusin e rrezikshmen qe po kanos jeten e njerezve neper bote.

Sot kryetari i FFK Agim Ademi ka kontaktuar me Mustafen dhe lojtari i Hannoverit e ka njoftuar Ademin e sot e ka kryer testin dhe ka rezultuar negativ.

Para disa ditesh Mustafa kishte rezultuar pozitiv me Covid19.