LAJMI I FUNDIT: Spanja vendos se në cilin stadium do ta zhvilloj ndeshjen me Kosovën

Kombëtarja e Kosovës dhe ajo e Spanjës do të përballën mes-veti në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror 2022, shkruan Gazeta inFokus.

Federata e Futbollit e Spanjës tashmë ka vendosur që sfidën ndaj kosovarëve ta zhvilloj në stadiumin e Sevillës  “La Cartuja”.

Pavarësisht se ishte raportuar që spanjollët kërkoni që ndeshja me Kosovën të zhvillohet në një stadiumin neutral për shkak të këto dy shtete nuk e njohin pavarësinë e njëra tjetër, tashmë kjo përballje do të luhet në territorin e Spanjës.

Spanjë – Kosovë, do të luhet me 31 mars nga ora 20:45./Gazeta inFokus/