Lajmrohet Dardan Sejdiu, tragon a do të jetë nënkryetar i Prishtinës

Ish anëtari i Vetëvendosjes, Dardan Sejdiu, ka folur rreth lajmeve se ai do të aderoj në PDK dhe do ta merr pozitën e nënkryetarit të Prishtinës, raporton LAJME365.

Ai përmes një statusi në Facebook, ka bërë të ditur se nuk do të jetë nënkryetar i Prishtinës, edhe pse do të ndjehej i nderuar me atë pozitë.

Postimi i plotë:

Une nuk jam nenkryetari i ardhshem i Prishtines.

Tash e sa dite emri im eshte perfol per Nenkryetar te Prishtines. Si propozim i mundshem do te me nderonte duke e marre parasysh dashnine qe e kam per qytetin dhe punen qe e kam bere ne te kaluaren ne Komune. Por, une nuk do te jem nenkryetar i Prishtines.

Rikthimi im ne politike, nese ndodh, do te jete i fokusum tek angazhimi e puna ekipore me projekt te qarte politik. Ky angazhim ne thelb do ta kete zhvillimin shoqenor e ekonomik me theks agjenden digjitale e te gjelber 🌳. Angazhim qe synon te ndertoje mireqenie, mbrojtje, e trajtim te drejte e te barabarte per te gjithe qytetaret.

Deri atehere, une do te vazhdoj te jem i angazhuar ne projekte profesionale. Ndersa ju te gjithe kujdesuni per veten dhe te afermit tuaj. Sa ma pak telashe dhe sa ma shume dashni mes nesh.

Faleminderit te gjitheve per mirekuptim,

Dardani 💙

/lajme365.com