Luftë për Muriqin

Sulmuesi i Këmbëtares së Kosovës, Vedat Muriqi është shndërruar në njërin prej lojtarëve më të kërkuar në kampionatin turk të futbollit.

Dy gjigantët e futbollit turk, Galatasay dhe Fenerbahce janë vënë në kërkim të lojarit prizrenas i cili sezonin e kaluar e përfundoi si golashënuesi më i mirë i dytë në kampionatin turk me ekipin e tij Caykur Rizespor.

Mësohet se ofertën për ylln kosovar e ka dorëzuar edhe ekipi njohur Toulouse i Francës.