Mblidhet LDK-ja, shqyrtohet koalicioni i mundshëm me VV-në

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), ka mbledhur kryesinë e partisë, për të diskutuar rreth procesit zgjedhor dhe mundësisë për koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje (VV), raporton EkonomiaOnline.

I pari që ka mbërritur në selinë e LDK-së ka qenë nënkryetari Agim Veliu.

Kjo mbledhje vjen pas takimit të djeshëm ndërmjet përfaqësuesve të LDK-së, me liderin e VV-së, Albin Kurti.

Ndërkohë që gjatë ditës pritet të mblidhen edhe ekipet punuese të dy partive.